Turystą być!

Posted by admin on May - 25 - 2017
5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote

wczasy nad morzem (10)Raduje się serce każdego podróżnika na wieść o zbliżających się wakacjach. Wojażowanie to odkrywanie siebie na nowo. Skrupulatne sprawdzanie swoich możliwości poza domową strefą komfortu. Istotą takiej wyprawy jest wybór noclegu w naturalnym środowisku lokalnych mieszkańców. Turystyka bowiem to ukazywanie prawdziwych warunków życia tubylców.
Wchodzimy wówczas w ich skórę i współodczuwamy codzienne troski, ale i niezapomniane radości. Odkrywamy nowe piękno świata dzięki tym ludziom. Ludziom, którzy pokazują swoje spojrzenie na niekiedy trudną codzienność, okupioną fałszywym bogactwem hoteli wybudowanych w ich biednym kraju. Kontrasty niezwykle krzywdzą wizerunek państw, chcących za wszelką cenę zdobyć serca turystów. Dlatego zamiast wyrównywać poziom życia wszystkich obywateli, buduje się bazę turystyczną nacechowaną przepychem. Spowodowane jest to chęcią rządzących do zamydlenia oczu turystów. Miejmy jednak świadomość, iż na czyjejś krzywdzie nigdy nie zarobimy fortuny.
Należy uświadamiać potencjalnych urlopowiczów, iż aby poznać prawdę o zwiedzanych kraju należy zakorzenić się w życiu mieszkańców.
Dopiero wtedy możemy wydać nasz osąd, gdyż opinia miejscowych ma największą wartość.

Comments are closed.